10 Ekim 2008 Cuma

Sold Out


Galler-İngiltere U21 maçı Cardiff'teki Ninian Park'ta bu akşam oynanacak. 11500 kişilik biletler tamamen tükenmiş durumda. Bizim Antalya'da Belarus'la yapacağımız maç ise ücretsiz. Hami Mandıralı buna rağmen çıkıp basın toplantısında "seyirci desteğine ihtiyacımız var" diyor. Bu "daha ne yapalım evinizden araçla mı aldıralım" demekle eşdeğer. Maçın önemi ortada...Olimpiyatlara kadar bir süreç. Umarım bu akşam ücretsiz olan maçımız dolar. Yoksa Antalya sadece Efes Cup'larla idare eder.

Deyvid Marco olur mu?


6 haftada 4 mağlubiyet alan Fenerbahçe'de Ocak ayı kurtarıcı ay olarak bekleniyor. 3-4 takviye yapılacak ve Fener uçuşa geçecek. Güler misin ağlar mısın? Ocak'a kadar geçecek sürede de ya bir sihirli değnek gelecek ya da sakatların iyileşmesi takımı düzlüğe çıkaracak? Kim bu sakatlar? Deyvid, Vederson ve Josico. Zico'dan önce bekleneni veremeyen ama geçen sene özellikle Avrupa maçlarındaki performansıyla Fener'in ŞL'ye tutunmasını sağlayan Deyvit...Bu 3'lüye baktığımız zaman takıma ateşleyici güç olarak beklenen sadece Deyvid. Deyvid daha 3 hafta yok. Vederson'un da 1-2 haftası söyleniyor. Deyvid'in ayağı kırıldı. 3,5-4 aydır yok. Form durumu...Annesini keybetmesi...Sadece sahalara dönmesi yeterli olmayan bir süreç ve Deyvid'in dönmesi ile onu Maradona kıvamında bekleyen bir zümre. Şimdiden şunu ifade etmek isterim ki hiç kimsenin Deyvid'in omuzlarına böyle bir yüklemeye hakkı yok. Deyvid geçen seneki performansının yakınından dahi geçemeyecek bir periyotta geçirebilir Fenerbahçe'de. Bu sebeple bu beklentileri bu kadar yüksek tutmak hem Deyvid'e haksızlık hem de biraz hayalcilik. Bu beklentiler içinde olanlar kimler derseniz cevabım net olacak. Fener'in bu hallerde olmasını Marco'nun gidişine bağlayanlar. Ya da en büyük etkisinin bu olduğunu düşünenler. E tabi bunu düşünenler Deyvid'in dönmesinin de takımı uçurmasını bekleyebilir. Gayet normal bu zihniyete. Deyvid, Marco olur mu? Hiç sanmıyorum.

Hatırlatalım da


Ümit Milliler, bu akşam 2009 Avrupa Şampiyonası Elemeleri play-off ilk maçında Belarus ile karşılaşıyor. Antalya Mardan Stadı'nda 19:30'da başlayacak müsabakayı Alman Peter Sippel yönetecek. Maç ücretsiz. Maç TRT 1'den canlı olarak yayınlayacak. Rövanş Salı günü Belarus'un Borisov şehrinde TSİ 19:00'da oynanacak.


Çoğu yerde yazmaz ya da küçücük yazar şimdi... Biz de küçücük de olsa yazalım da bir faydamız olsun.


KALECİLER
1-Volkan Babacan-Fenerbahçe
2-Ufuk Ceylan-Manisa
3-Onur Recep Kıvrak-Trabzon
SAVUNMA OYUNCULARI
4-Ahmet Arı-Gaziantep
5-Serkan Kurtuluş-Galatasaray
6-Muhammet Aykut Demir-Excelsior
7-Eren Güngör-Kayserispor
8-Emre Özkan-Beşiktaş
9-Orhan Şam-Hacettepe
10-Alparslan Aslan-Galatasaray
11-Ferhat Öztorun-Manisa
ORTA SAHA OYUNCULARI
12-Barış Memiş-Trabzon
13-Serdar Özkan-Beşiktaş (3 hafta yok)
14-Abdullah Durak- Kayserispor
15-Mehmet Güven-Galatasaray
16-Özer Hurmacı-Ankaraspor
17-Jem Paul Karacan- Reading
18-Aydın Karabulut-Beşiktaş
19-Umut Koçin-Kayserispor
HÜCUM OYUNCULARI
20-Mehmet Batdal-Bucaspor
21-Mustafa Pektemek-Gençlerbirliği
22-Sercan Yıldırım-Bursaspor