28 Ekim 2008 Salı

Olacağı buydu


Ljungberg Seattle Sounders'a transfer olarak Major League Soccer'a kapağı attı. Bu kadar Amerikalarda dolaşmasının sebebi başkanlık kampanyalarını yakından takip etmek değildi elbet. Seattle ligin yeni takımı. Ljungberg 2 yıllık sözleşme imzalamış. Her yıl için de 2.5 milyon USD alacak. Lig 2009'un Mart ayında başlayacağı için 2-3 ay daha Ljungberg Amerika'da gününü gün eder. 32 yaşında yıllık 2.5 milyonluk transferi herkes beceremez. Şamda kayısı olmuş Ljungberg için.

Redknapp


Harry Redknapp küçüklüğünde Arsenal taraftarı olsa da artık White Hart Lane'de. Pompey'i gayet iyi bir pozisyonda Tony Adams'a bırakarak Londra'ya gitti. Hem oyunculuk hem de managerlik kariyerinde oldukça önemli bir yer tutan West Ham'a Zola'dan önce düşünülen isimlerden biriydi Redknapp. West Ham'ı istemeyen adam Spurs'a evet dedi. Spurs Redknapp için 5 milyon pound tazminat ödemeyi kabul ederek transferi gerçekleştirdi. Tabi Ramos'la olan Poyet ve Alvares'e de oldu. Onlar da şutu yedi. Yardımcısı Tony Adams'ın kendisi ile gelmemesine şu cevabı vermiş "Tony Adams is an Arsenal man, and he wouldn't be a Tottenham man at all". Redknapp'in "61 yaşındayım. Emekli olmadan önce büyük bir takım çalıştırmak büyük bir fırsat" açıklaması açıksözlülüğün bu kadarı. Spurs mü Redknapp'ın üstüne atlamış yoksa Redknapp mı Spurs'un üstüne atlamış tartışılır. Bizim ligde şimdiye kadar 5 takımın hocası değişti. Ertuğrul Sağlam gitti Mustafa Denizli geldi. Hakan Kutlu gitti, Ünal Karaman geldi. Raşit Hocanın yerine Giray Bulak geldi. Antalya 8. haftada 3. hocayı gördü. Sırasıyla Hikmet Karaman, Jarabinskiy ve şimdi de yardımcısı Orhan Atik. Kocaeli'de ise Engin İpekoğlu'nun yerine Yılmaz Vural getirildi. Ramos, Redknapp, Tony Adams olayında şöyle bir durum var. Aynı ligdeki bir takımı bırakıp bir başka takımı çalıştırmaya başlıyor Redknapp. Biz de ise önce hangi hocalar boşta ona bakılıyor. "Nöbetçi hoca" tabirli oluşan bir sektörümüz dahi var. Bunun sebebi "bırakıp gitti", "takımı yüzüstü bıraktı" söylemlerinin böyle durumlarda üst seviyeye çıkıyor olması. Tazminatı ile değil mi kardeşim derler adama. Bu arada Redknapp'ın "sonsuz kredi" ile takımın başına geldiğini de belirtmek gerekir. Ama bir taraftan da giydiği "ateşten gömlek" var.

Yeniden Başlamak

Yorumsuz

İnci profiterol (Başka yerde şubemiz yoktur)

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki şahsımı ilgilendiren bir şekilde camiamızın yazılarına devam etmesi. Ama başka bir yerde ama mevcut yasal olmayan yollarla. Önceliğim budur. Dellenip yazılarına ara veren arkadaşlarımıza tavsiyem eskisi kadar yoğun olmasa da yazmayı bırakmamaları. Daha doğrusu teslim olmamaları. Onun dışında ister wordpress, ister blogspot...Farketmez. Ben yazılarıma burada yazmaya devam edeceğim. Çünkü ben yanlış bir şey yapmadım. Bu sebeple sadece kendime de olsa yazmaya devam edeceğim. Yukarıdaki fotoğraf İnci Pastanesi'nin. Başka yerde şubemiz yoktur. Ama yazımda da belirttğim gibi önemli olan yazmaya devam etmektir. Ama orada ama burada. Ötesi teferruattır. Teferruat kısmı beni ilgilendirmiyor. Yazın da nasıl yazarsanız yazın arkadaşlar. Ama az, ama çok. Ama orada, ama burada. Herkese selamlar.