20 Ekim 2008 Pazartesi

Bilmem?

Güle güle mi diyor yoksa? Spurs dibi görmüş durumda. Lig sonuncusu. Sadece 2 puanı var. Fulham'la beraber ligin en az gol atan takımı. (5) Lider Chelsea ile arasında 18 puan fark var. Fulham'ın attığı 5 ama puanı 7. Rebrovçenko bu hafta oyuna sonradan girdi, henüz golü yok. Moskova'da kalsaydı hem topunu oynar hem de siyasetini daha rahat yapardı. İşin garibi Spurs'un puanlarından biri Chelsea'den. Juande Ramos Udinese ile deplasmanda oynayacak. Daha sonra içeride Bolton ve hemen arkasından Emirates'de Arsenal maçı var. Sonra içeride Liverpool ile oynayıp yine içeride Dinamo Zagrep ile oynayacaklar. Sonraki maç City ile Manchester'de. Çorluka ve Modric yeniden eski takımlarının taraftarlarının önüne çıkabilirdi ama maç içeride. Hulasa, çık UEFA maçlarını...Bolton, Arsenal, Liverpool. Bu saate kadar kovulmayan adamı sen neden Liverpool ve Arsenal'e yenildin diye kovacaklarsa akıllarına şaşarım. Bence kafası daha rahar artık Ramos'un. Şu 2-3 günü de atlatırsa 1 ay daha Londra'da.

Lincoln...Merry Christmas


Özellkle Christmas tatiline denk gelen dönemlerde erken tatile çıkmak isteyen yabancı futbolcular bu yola sıkça başvururlardı ülkemizde. Ucuz kartların TSL'deki fazlalığını 4-5 post önce yazmıştık. Bedava fiyatına. Lincoln'ü Eskişehir'de pek sevmiyorlar diyeceğim ama böyle bir durum yok. Dün maç oynanırken Lincoln bayrağı kaptığı gibi içimden "bunun önümüzdeki hafta işi var" dedim. Bu kadar ucuzluk olabilir mi? İşi olmasa da düşündürtüyor adamı. Ayrıca bu düşüncelerimde yalnız olmadığımı düşünüyorum. Şimdi alacaksın bu adamı sen de geleceksin Eskişehir'e diyeceksin. Tıpış tıpış Eskişehir'e gidecek ve Abdullah Gegiç kapısını görecek. Zaten cezalı oyucuların da götürülmesi gerektiğini düşünüyorum her zaman. Hadi sakatsın ve tedavini yaptırdığın için gelemiyorsun maça? Cezalıyken neden götürmezsiniz bu adamları? Kılları mı dönüyor?

Prof. Dr. Fethi Heper
Sn. Fethi Heper'in dışında hem 1.Lig'de oynamış hem de "Profesör" olmuş futbolcumuz var mıdır acaba? Bilen varsa ve bizlerle paylaşırsa çok makbule geçer. İlla profesör olmasına da gerek yok canım "Dr." ya da "Doç." da olabilir. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakiltesi'nde Prof. Dr. Fethi Heper öğrencileri aydınlatmaya devam etmektedir. Öğrencisi olacaksın ki bütün sınıfı örgütleyip o yılları bir kez daha dinleyesin Fethi Kaptan'ın ağzından. Saygılarımla.