24 Aralık 2008 Çarşamba

Kredi var kariyer bitirir kredi var...

Bir Fener maçından sonra aklımda kalmış ama hangi maç olduğunu bilemiyorum. Bütün tribün şöyle bağırıyordu "Terörist Kuddusi, Terörist Kuddisi". O Kuddusi Konya-Fener maçının da hakemi idi. Sonra özellikle deplasman takımları için bir nimet olarak görmeye çalıştığım Fırat Aydınus sahne aldı. Rahat rahat çaldıklarını çalmadı, çalmayacaklarını çaldı. Sizce pusan Fırat Aydınus mu? Korkan kendisi mi? Bence Fırat Aydınus hala aynı Fırat Aydınus. Ama birileri Aydınus'un kulağına birşeyler fıslamış sanki. Daha da tehlikelisi bu zaten. Balığın baştan kokmaya başlaması. "Fırat bu haftaki maçta biraz dikkatli olalım" denmesi bile ne mesaj içerir sizce? Bir de üstün özelliklere haiz yöneticilerimiz var tabi. Sabaha kadar oynansa Galatasaray'ın yenmeye devam edeceği Beşiktaş'ın Başkanı var. Sahaya inip küfür eden, az bile yapmışlar diyen, masaya yumruğunu vuran, maceraları bitmeyen...Onu rahatsız eden aslında ne biliyor musunuz? Beşiktaş'ın kötü olması değil. Beşiktaş'ın aleyhine bu kadar rahat düdüklerin çalındığını düşünmesi. Erciyes'le bir finalle kupa alınır ve Beşiktaş taraftarı bununla eylenir ne de olsa? Vur yumruğunu Demirören. Kuddisi ve Fırat...2 maç....Bir de Demirören var. Kaç 2 sezondur Beşiktaş'ın Başkanı. Sizce Beşiktaş kendisini hak ediyor mu?

3 yorum:

extensor dedi ki...

Fırat Aydınus için çok üzülmüştüm. Hayır madem bir yavşaklık yapacaksınız bari Aydınus'a yaptırmayın. Afedersiniz bir o kalmıştı işin o... yaptırmadığınız. Bir dürüst, inandığımi samimi bulduğum adam vardı. Onu da o... yaptılar.

One Shot dedi ki...

Evet tüpçüden Beşiktaş'ın çektiği sıkıntılar 1 değil 1000dir. Ama hakemleri de görmek lazım. Bugün kaıdköyde alisamiyende kırmızı kart çıkartmak evsahibine hiç bir hakemin harcı değil. Bana birisi Fenerbahcenin yada Galatasaryın evinde gördüğü son kırmızı kartı söylesin. Bu iki takımın futbolcuları birer melekse söyleyin de gidip tanrıyı soralım

neretva dedi ki...

@one shot: Sana katılmıyor değilim. Hatta doğrusun. Kadıköy'de aynı pozisyonlarda Cisse değil de Selçuk atılır mıydı mesela. Ya da Zapo De Sanctis'le Servet-Rüştü pozisyonu yaşasa ne verilirdi. Beşiktaş bir Samsun maçıyla dağıldı. Tut ki FB-GS öyle bir maç yaşadı. Böyle helva gibi olur muydu bu iki takım. Olmazdı. Beşiktaş'ın zamanının olması için Beşiktaş önce sahada güçlü olacak. Yoksa böyle sorunlar olduğunda "sen de bi bok oynamıyorsun ki kardeşim" diyor herkes. Bak sana şöyle de bir örnek vereyim. Arda-Holosko penaltısı. Bu bile Holosko-Arda olsaydı Sami Yen'de düşünülürdü. Hatta kılıf da bulunurdu. Kardeşim top auta çıkmış o satten sonra ooooo...diye...Ama dediğim gibi hadi Beşiktaş'ın lehine oldu bu düdükler. Ne değişecek? Bir başka Metalist maçı olacak o olacak.