19 Ocak 2009 Pazartesi

Biz Canımız Sıkıldıkça Bursa'yla Oynarız, Biz de Fener'le

Beşiktaş'la Bursa Fortis Kupas'ında aynı grupta olup 1-2 çıksaydı ve çeyrek finalde de birbirleriyle eşleşselerdi bu husumet yorgunluktan sona ererdi. Küfür etmekten ağızları yorulur, yahu biz artık dost olalım "bu kavga niye" derlerdi birbirlerine. Bu işe yarardı o zaman belki Fortis Kupası'nın formatı. Ligi ilk 4'te bitiren takımları kafadan ilk 20 takım arasına alıyorsun ve gruplara kalma başarısı gösterdiği için alkışlıyorsun. Lig'deki başarın kafadan gruplara kalarak kupada ilk 20 takımdan biri olmanla sınırlı kalmıyor. Oooo son 20'ye kalmışsınız ne kadar da başarılısınız denerek bir de 86'şar bin USD ödeme yapıyorlar size. Neden? Bir önceki sezon ligi ilk 4'te bitirmişsiniz. Gruplarda galibiyete 100 bin USD beraberliğe ise 50 bin USD veriliyor. UEFA nasıl UEFA Cup'taki bu saçma sistemi tarihe gömmüştür, TFF de bunu yanlış sistemi düzeltecektir. Ligi ilk 4 sırada bitiren takımların da inşallah birgün 1.turda Bafra Spor'la maç yaptığı günleri görürüz. Hadi 4'er gruptan 5'er takımlı sisteminizi anladık. Aynı gruptan 1-2 çıkan takımları neden birbirleriyle eşleştirirsiniz. Bereket Fener Antalya'ya gitmedi. Orada da Bursa ile oynasaydı bir sezonda 6 maç olacaktı. Süper Amatör hariç at bakalım birinci turdan itibaren torbaya. Koy o torbanın da içine Fener'i, Galatasaray'ı, Beşiktaş'ı da. 1.tur, 2.tur, 3.tur, 4 turu bir görelim bakalım. 1. turda Cizre'ye, 2. turda Pursaklar'a, 3. turda Van Belediye'ye gitsin bakalım Fener. Kafadan gruplara gir, lig başarısından dolayı 86.000 USD'yi indir. Ne güzel Fortis Türkiye Kupası be.

4 yorum:

MERKEZ BURASI dedi ki...

kesinlikle çok saçma sapan bir sistem, sanırım kollama ile alakası var bunun. Kollama olduğu sürece güvenebileceğimiz bir futbol ligimiz ve TFF mız olmayacak.
umarım bariz şekilde belli olan doğruyu görmeleri uzun sürmez.

neretva dedi ki...

Yıllardır bu ligi sömürdükleri yetmiyor beyfendilerin. Bu kurada bunu diyemeyiz aslında. Çünkü 3'ü de 1 bitirdi. O zaman çapraz eşleşme yap derler ki yine birbirlerine düşmezlerdi. Ama zihniyeti anlıyorum. Haklısın.

shadowturk dedi ki...

mADEM GSLİSİN VERECEĞİN ÖRNEKLERDE GSYİ KULLAN.KOMPLEKSİNDEN FENERİ YAZMA BİR DAHA...

neretva dedi ki...

İyi de ben Fenerliyim.