3 Mart 2009 Salı

Çocuklar Nerde Oynasın, Nerde Oynasın Çocuklar?


Bilmem başlıktaki kampanyayı hatırlayanınız var mı? Beton blokların içerisinde çocuklar kendilerine oyun oynayacak alan arıyorlardı. Melodisi hala kulağımda. 18 Şubat 2008'de Kasımpaşalı Batista'nın darbesi ile sakatlanan Uğur Uçar bugün PAF takımı ile yapılan antreman maçının ikinci yarısında oyuna girmiş. Ne mutlu. O gün o sakatlık yaşandığında Batista'nın hiç mi suçu yok demiştim tek suçu zemine yükleyenlere. Şimdi de ben susuyorum Hakan Balta konuşuyor. "Allah Konyasporlu oyunculara yardımcı olsun. Zemin patates tarlası gibi" Ne değişmiş o karlı buzlu havadan bu zamana. Havalar biraz daha iyi o kadar. Nemeth, El Zhar, Ngog, Drogba, Essien, Quaresma, Cudicini, Rafael, Wilshere. Bu oyuncuların hepsi 09-10 sezonunda bir kereliğine de olsa reserv lige uğramış oyuncular. Uğur Uçar 5 Nisan 1987 doğumlu. PAF Ligi'nde 01.01.90 günü ve sonrasında doğanlar forma giyebiliyor. A takımın PAF takımı ile oynadığı maça çıkar Uğur. Ya da Uğur'a özel Beylerbeyi ile maç yaparlar. Çocuklar nerde oynasın? Nerde oynasın çocuklar?

1 yorum:

franchi dedi ki...

yıllardır rezerv lig kuruyoruz diye gaza geliyorlar ama sonuc yok.. ugur'un sakatlıgı gecti mutluyuz hepimiz de, bu agır sakatlıktan sonra paf takıma oynayacagı mac kendisine ne kazandırır dedgimizde kocaman bir bos kume elde ediyoruz..

rezerv lig olusturmak ve belirli basit kurallarla sınırlamak zor olmamalı.. mesela 25 yas ustu 3 oyuncu oynasın desinler.. hadi sınırlamayı indirelim.. 23+ en fazla 5 oyuncuya izin verilsin.. hem "aykut'un orkun'un mac eksigi" var sacmalıklarını dinlemeyiz hem de "semih kaya cok genc tecrubesi yok, batuhan da cok mac yapmadı ama, oooo olur mu hic irfan nasıl lincoln'un yerini alsın" gibi acayip lafların da onune geceriz..

federasyon goreve gelirken dillerden dusmuyordu rezerv lig ama yalan oldu anlasılan o ki..