11 Eylül 2008 Perşembe

Uğramak gerekir, paylaşalım istedim (TFF'nin sitesinden alınmıştır)


Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı'nın işbirliği ile gerçekleştireceği "Milli Gurur Milli Forma" sergisi 15 Eylül Pazartesi günü, İstanbul'da açılacak. Dolmabahçe Sanat Galerisi'ndeki açılış saat 12.30'da başlayacak.
5 Temmuz günü hayatını kaybeden Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın anısına düzenlenen sergide TFF'nin kurulduğu 1923 yılından günümüze kadar A Milli Takımımızın giydiği formalardan örnekler sergilenecek. 1923-2008 arasındaki 85 yılın 12 ayrı dönemde incelendiği sergide 24 formanın yanı sıra ay yıldızlıların o dönem içerisinde oynadığı önemli maçlardan özet görüntüler ile dönemin orijinal gazete ve fotoğrafları da yer alacak.
16-21 Eylül'de İstanbul'daki Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde ücretsiz olarak gezilebilecek olan sergi 2009 yılının Mart ayına kadar toplam 30 ili dolaşacak.

1 yorum:

ahmetnuray dedi ki...

Ahmet Nuray:2010 Olimpiyat Türkiye. Hayallerin gerçekleşmesi için, hayal kurmak gerekir. www.ahmetnuray.com
(Eklenme tarihi:09.07.2008)


Türkiye’de daha önce yapılacağını zannettiğimiz olimpiyatları desteklemek adına, Ahmet Nuray:“Olimpiyat Anıtı Projesi”ni oluşturduk. 90’lı yılların başında Türkiye’nin olimpiyatlara ev sahipliği yapması gündemdeyken, bu dev projede bizim de katkımız olması amacıyla, 40 abideyi,olimpiyat konseptli eseri kendi maddi kaynaklarımızla gerçekleştirdik.

Olimpiyat Komitesi’nin isteklerini zamanında yetiştiremeyen yetkililer, hazırlanmış orijinal olimpiyat abideleri projesini “İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti” Projesi kapsamında desteklemelerini arzu ediyoruz.

1992 yılında hiçbir yetkilinin sahiplenmediği bu projeyi sergilenmek üzere Maslak Kasırları’nda taşıdık, açılışını gerçekleştirdik. Daha sonra bu proje kapsamında olan heykeller, askeriye tarafından koruma altına alındı. Şu anda da bir kısmı Kalender Orduevi’nde bulunuyor. 1992 yılında tamamlanmış olan 40 abide dikileceği yeri hala bulamadı.

İstanbul’a yeni eserler kazandırmak isteyen yetkililer, öncelikle var olan yapıtları değerlendirmeleri gerekmez mi?

Maddi ve manevi fedakârlıklar ile hayata geçirilmeye çalışılan bu proje, “İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesi” kapsamına alınıp değerlendirilebilirse, Avrupa’nın önyargılarını yıkacak nitelikte büyük ve çağdaş bir proje olarak tarihe geçecektir. Türkiye için de gurur kaynağı olacaktır. Ahmet Nuray:2010 Olimpiyat Türkiye. Hayallerin gerçekleşmesi için, hayal kurmak gerekir. Saygılarımla… 26.07.2008

Kuantum Düşünce Gurubu Başkanı: www.ahmetnuray.com sitesinden alıntıdır. Diğer paylaşım siteleri makale ve resimleri kullanabilir. Ahmet Nuray